Deha Nakliyat  Deha Nakliyat İletişim

Nakliyat


Nakliyat Nedir | Ankara Nakliyat

Nakliyat Nedir?

Taşınma işlemlerinin genel adına nakliyat denilmektedir. Eş anlamlısı ise Taşımacılık‘tır. Bir şeyin bulunduğu yerden başka bir yere götürülmesine, nakil edilme işlemine nakliyat denilir. Bu işlemler kimi zaman insan gücü kimi zaman araç veya makina gücü ile gerçekleşmektedir.

Nakliyat; bazen ihtiyaçlar bazense mecburiyetler nedeni ile ortaya çıkan taşınma işlemidir. Eşyaların veya yüklerin taşınma işlemlerinin genel anlamına nakliyat veya nakliye işlemi denilmektedir. Nakil kelimesinden türetilmiş olup hasta nakli, lojistik nakil, öğrenci nakli gibi kelimelerle günlük hayatımızda kullanmaktayız. Yük nakli yapan sektöre de nakliyat sektörü denilmekte.

Geçmişe bakıldığında günümüz nakliyat sektörünün teknolojiye uyum sağlayarak gelişmekte olduğu bu gelişmelere bakıldığında ise nakliyat ihtiyacı daha kolay, daha güvenli şekilde sağlandığı ortaya çıkmaktadır.

Günümüzde nakliyat sektörel bir meslek halini almıştır. Büyüyen, gelişen ve nüfus bakımından artış gösteren ülkemizde nakliyat sektörüne duyulan ihtiyaçta aynı şekilde artış göstermiştir. Bu artış sonucu, talepleri karşılayabilmek adına birçok nakliyat firması kurulmuştur.

Nakliyat Araçları

Nakliyat hizmetini gerçekleştirmek için kullanılan vesaitler. Geçmişte nakliyat yük hayvanları diye bildiğimiz deve, at vb. gibi hayvanlarla yapılmaktaydı. Günümüzde ise gemi, uçak, tren, tır, kamyon ve kamyonetlerle gerçekleştirilmekte, bir şehirden bir başka şehre veya bir ülkeden başka bir ülkeye ihtiyaç olunan eşya ve yüklerin taşınma işlemine denir.


Nakliyat Araçları | Nakliyat KamyonuNakliyat’ta Kamyon ve Tırların Önemi!

Dünya tarihinde yaşam alanı olarak bildiğimiz ve yaşadığımız yerleşim alanlarında en önemli nakliyat araçları kamyon ve tırlardır. Kara ulaşımı bakımından kamyon ve tırların önemi büyüktür. Yeryüzünde nakliyat ihtiyacının her alanında kamyon ve tırlar kullanılmaktadır. Günümüzde en yaygın olarak bilinen ve kullanılan biçimi ise ev taşıma ve ambar yükü taşıma işlemleridir.Nakliyat Çeşitleri Nelerdir?

1)- Evden Eve Nakliyat

Evden eve nakliyat
hizmeti günümüzde büyüyen ve gelişen bir sektördür. İhtiyacı duyulan eşyaların bulunduğu yerden başka bir yere talep edilen zaman diliminde, belli bir ücret karşılığı planlama yapılarak ve planlamaya uygun şekilde teslim etme sürecidir. Eski usul taşınma işlemlerinin yerini gelişen ve gelişmekte olan taşınma sistemleri almıştır.

Evden Eve Nakliyat | Ankara Evden Eve NakliyatEvden eve nakliyat talebinin fazla olması nedeniyle talebi karşılayabilmek ve iş imkânı yaratabilmek adına birçok nakliyat firması kurulmuştur. Nakliyat firmalarının fazlalaşmasıyla ister istemez rekabet sistemi meydana gelmiştir. Bu rekabete bağlı birçok nakliyat firması iyi hizmet verebilmek ve müşteri kazanabilmek adına kendini geliştirmiş, kimi nakliyat firması ise uygun fiyatlarla müşteri potansiyelini arttırmayı hedeflemiştir.

Evden Eve Nakliyat Sektöründe Teknolojinin Önemi!

Evden eve nakliyat
sektörü de her alanda olduğu gibi teknolojik gelişmelerle daha kolay ve daha güvenli bir hal almıştır. Raylı sistem olan modüler asansörler, son model kamyonlar ve paketleme kısmında kullanılan daha koruyucu ambalaj malzemeleri evden eve nakliyat sektöründe kolaylıkları ve güveni getirmiştir.

Evden Eve Nakliyat ve Teknolojinin ÖnemiAsansörlü taşımacılık ile yüksek katlardaki taşınmalar daha kolay ve güvenli bir hal aldığı gibi çalışan personelin zorluk çekmesini de ortadan kaldırmış oldu. Evden eve nakliyat hizmetinde asansörlü taşımacılığın daha hızlı ve pratik iş görmesi büyük ilgi görmesine neden oldu.

Kolaylıklarıyla, güvenilirliğiyle isteklerin artması nakliyat firmalarını asansörlü taşımacılık sistemine yönelmesini sağladı. Maalesef asansörlü taşımacılık her bina ve yapıya yönelik işlev görmemektedir.

Bunun nedeni ise, eski binaların cam ve balkon genişliklerinin uygun olmaması, eski yerleşim yerlerinde elektrik teli ve direklerinin asansör kurulumuna ve çalışma sistemine engel olması, dairelerin cephe bakımından asansör kurulumu için yola veya otoparka bakan cephe olmaması başlıca nedenleridir. Evden eve nakliyat işlemlerinin kolaylaşma adıdır asansörlü taşımacılık desek en doğrusu olur.

Evden Eve Nakliyat ve Asansörlü Taşımacılık Hizmeti Şu Aşamalarla Sonuca Varılarak Elde Edilir.

Evden Eve Nakliyat Aşamaları | Ankara Nakliyata)- Demontaj, Paketleme ve Ambalaj; taşınacak eşyaların sökümü hasar ve zarar görmemesi için uygun paketleme ve ambalaj malzemeleri kullanma işlemidir.

b)- Nakliye aracına Yüklenmesi; Demontaj ve paketlemesi yapılarak hazır hale getirilen eşyaların nakliye aracına yüklenmesidir.

c)- Yeni adrese gidilmesi; eşyaların araca yüklenmesiyle bilginiz ve izniniz dâhilinde yeni adresinize gidilme işlemi

d)- Yeni eve eşyaların taşınması; yeni adresinize gelinerek eşyalarınızın dairenize taşınma süreci

e)- Montaj ve Eşya yerleştirme; yeni evinize taşınılan eşyalarınızın paketleri ve ambalajları açılması, montaj işlemlerinin yapılması ve yönlendirmeniz doğrultusunda eşyalarınızın odalarda dizaynlarının yapılma sürecidir.
Evden eve nakliyat ihtiyaçlarınızda bu aşamaların uygulanması sizlere daha kaliteli ve güvenli bir taşınma işlemi sunma amacıyla yapılmaktadır.
 

Parça Yük ve Eşya Nakliyesi
2)- Parça Yük ve Eşya Nakliyesi

Miktarca ve hacimce az olan taşımacılıktır parça yük ve eşya nakliyesi, miktarca az olan eşyalarınızın daha uygun fiyatlara taşınma işlemi de denilebilir. Az olan eşyaların nakliyesinde küçük ebatta araçlarda kullanılmaktadır, ancak fiyat bakımından çok fazlaca tercih edilmemektedir. Parça eşya taşımacılığı hizmetinde teslim ve teslimat zamanı esnek olması bakımından fazla ilgi görmemektedir.

Lojistik ve Ambar Nakliyesi
4)- Lojistik ve Ambar Nakliyesi

Ambar yük nakliyelerinde ise, yükün ağırlığı gönderilmek istendiği yerin mesafesi hesaplanarak nakliyat fiyatının belirlenme ve zamanlı teslim edilme işlemidir. Lojistik sistemi ile tam zamanlı teslimatlar sağlanmaktadır. Lojistik taşınan ambar yükünün istenilen zamanda ve uygun fiyata ulaştırma hizmetidir.

Nakliyat Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular!

Ev taşıma
işlemlerinde nakliyat firması tercihiniz işinde uzman kadrolara sahip, deneyimli ve kurumsal nakliyat firmaları olmalıdır. Evden eve nakliye hizmeti sunan firma olması, güvenli ve kaliteli nakliyat hizmeti sunması ve tam zamanlı nakliyat hizmeti vermesi, nakliye işlemlerinde en önemli faktörlerdir. Yüksek katlarda ve ihtiyaç duyulması göz önünde bulundurularak asansörlü taşımacılık hizmetini sağlaması da gereklidir. Asansörlü taşımacılık daha güvenli ve pratik çözüm olmaktadır taşınma işlemlerinde.


Nakliyat Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gereken KonularEvden eve nakliyat işlemlerinde eşyaların yoğunluğu, taşınma mesafesi, taşınma şekli belirlenmesi, paketleme işlemi için uygun ambalaj malzemesi seçimi ve fiyatlandırma yapabilmek adına, nakliyat öncesi ekspertiz hizmeti veren nakliyat firmaları tercih edilmelidir. Eşyaların yerinde tespiti ile tutarsız nakliyat fiyatları ortadan kalkmış olacak ve taşınma işlemi hakkında uzman bilgilendirmesi ile yapmanız gereken konular tespit edilmektedir.
Bu konuların tamamı ele alındığında, kurumsal ve kalitesi kanıtlanmış nakliyat firmaları tercih etmeniz sizlerin daha iyi bir hizmet almasını sağlayacaktır.

Deha Nakliyat
olarak, evden eve taşımacılık lisansına sahip, kurumsal bir nakliyat firmasıyız. Çalıştırmakta olduğumuz personellerimiz kendi kadrolu çalışanımız olmakla birlikte her biri kendi alanlarında uzman aile bireyleridir. Nakliyat sektörünün her alanında Deha Nakliyat olarak siz değerli müşterilerimize kaliteli ve güvenli hizmet sunmaktayız. Evden eve nakliyat, asansörlü taşımacılık veya şehirlerarası nakliyat ihtiyaçlarınızda sizlere pratik çözümler sunmakta ve tam zamanlı taşınma hizmeti vermekteyiz.

Nakliyat | Deha Nakliyat
Bu makale Deha Nakliyat tarafından yazılmış ve yayınlanmıştır. Tüm hakları saklıdır.

Neden Deha Nakliyat?

Deneyimli kadromuz, pratik ve yaratıcı çözümlerimizle sizlerin taleplerinize uygun, zamanda, güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaktayız.

2001’den bu güne aynı heyecanla yaptığımız işi meslek edinmiş kadrolarımızla, evden eve nakliye ihtiyaçlarınızda, kalite ve güveni sizlerle buluşturmaktayız.

Hizmet Bölgelerimiz